Regulamin

Sprzedający

1. Drogeria internetowa działająca pod adresem www.sawa-dermo.pl prowadzona jest przez Solofarm Sakowicz spółka jawna z siedzibą w Warszawie przy ulicy Chmielnej 27/31, wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS w Sądzie Rejonowym dla M. St. Warszawy w Warszawie pod numerem pod numerem 0000355083, posiadająca NIP: 5252478301 zwana dalej Drogerią


Warunki ogólne

2. Wszystkie produkty sprzedawane w drogeri internetowej są dopuszczone do obrotu na terytorium RP, oraz posiadają wymagane oznaczenia zgodne z przepisami prawa.
3. Wszystkie ceny towarów znajdujących się w drogerii internetowej zawierają podatek VAT (są cenami brutto) oraz są podane w złotych polskich.
4. Drogeria internetowa oferuje kosmetyki, suplementy diety oraz sprzęt medyczny.
5. Dane osobowe osób zamawiających poprzez stronę www.sawa-dermo.pl będą wykorzystywane w celu prawidłowego zrealizowania zamówienia. Jeżeli klient wyraził zgodę na newsletter, drogeria może użyć tych danych do wysłania informacji handlowych. Każdy klient który złożył zamówienie za pośrednictwem www.sawa-dermo.pl ma prawo do wglądu oraz do usunięcia swoich danych. Drogeria nie przekazuje danych osobowych swoich klientów innym podmiotom.
5a. Drogeria uczestniczy w programie "Zaufane Opinie". W ramach programu prowadzonego przez Grupę Allegro Sp. z o.o. będą wysyłane do Zamawiającego za pośrednictwem poczty elektronicznej ankiety służące badaniu opinii Zamawiającego na temat transakcji przeprowadzonej pomiędzy zamawiającym a Drogerią, oraz na publikację opinii w serwisie Ceneo.pl.
5b. Zamawiający dobrowolnie wyraża zgodę na przekazanie danych osobowych, również adresu e-mail Grupie Allegro oraz przetwarzanie tych danych wyłącznie w celu wypełnienia ankiety.
6. Złożenie zamówienia za pośrednictwem strony www.sawa-dermo.pl jest jednoznaczne z zaakceptowaniem postanowień tego regulaminu.
7. Informacje zawarte na stronie www.sawa-dermo.pl mają charakter wyłącznie informacyjny oraz nie mogą być traktowane jako porady medyczne.
8. Drogeria nie prowadzi sprzedaży hurtowej (za sprzedaż hurtową uważa się sprzedaż powyżej 5 sztuk jednego rodzaju produktu)

Składanie i realizacja zamówień.

9. Zamówienia za pośrednictwem www.sawa-dermo.pl można dokonywać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Zamówienia złożone po godzinie 17.00, w soboty, niedziele i dni wolne od pracy rozpatrywane będą następnego dnia roboczego.
10. Za moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży uważa się moment wyduku paragonu fiskalnego przez Drogerię.
11. Realizacja zamówienia rozpoczyna się:

  • w przypadku przedpłaty, w momencie otrzymania kwoty na konto drogerii.


12. Zamówienie zostanie zrealizowane tylko po prawidłowym wypełnieniu formularza zamówienia zawierającego dane niezbędne do realizacji zamówienia.
13. Osoba składająca zamówienie zostanie powiadomiona poprzez wiadomość e-mail na adres wskazany w formularzu zamówienia o przyjęciu zamówienia do realizacji.
14. Nieprawidłowo wypełnione formularze nie będą rozpatrywane.
15. Drogeria zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia w następujących przypadkach:
- braku zamówionego towaru w magazynie firmy, w ilości okreśonej przez zamawiającego, niemożliwości zrealizowania zamówienia wynikające z winy osób trzecich ( np. hurtowni, dystrybutora lub producenta).
- wycofania lub usunięcia ze sprzedaży produktu na teranie RP.

Zamówienia niodebrane w ciągu 5 dni od daty złożenia zamówienia zostaną anulowane.


16. W przypadku zamówień niezrealizowanych z winy Nabywcy, w szczególności nieuzasadnionej odmowy odbioru zamówionego towaru, podania błędnego adresu, Sprzedawca zastrzega sobie prawo do obciążenia Nabywcy kosztami poniesionymi w związku z realizacją zamówienia, a w przypadku produktów, których sprzedaż po nieudanej próbie dostarczenia jest niemożliwa również kosztami tych produktów.

17. Zamawiający posiada możliwość wyboru sposobu płatności zgodnie ze wskazaniami zawartymi w formularzu zamówienia.

18. Zamawiający może otrzymać fakturę VAT po wybraniu takiej opcji w formularzu zamówienia.

19. Koszty przesyłki ponosi Zamawiający.

20. Drogeria akceptuje następujęce formy płatności :

- przelewem tradycyjnym na nr konta : 52 2490 0005 0000 4530 5363 1998 ALIOR BANK
- za pośrednictwem szybkich przelewów PRZELEWY24
- paczka pobraniowa przy wyborze kuriera Inpost i pobrania

21. Możliwy jest odbiór osobisty zamówienia na terenie:

Aptece Sawa w Warszawie przy ul Chmielnej 27/31  w godz. pon.-pt. 8.00-21.00, sob 10.00-18.00

Odbiór osobisty możliwy jest dopiero po otrzymaniu powiadomienia e-mailem od drogerii o zrealizowaniu zamówienia.


W przypadku niedostępności zamawianego towaru w hurtowniach zamówienie może zostać anulowane!

Koszty dostawy.

22. Odbiór osobisty zamówienień możliwy jest jedyne na terenie SAWA na ul. Chmiena 27/31.
 
Przesyłki realizowane są wyłącznie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
Szacunkowe koszty doręczeń zamówień są następujce:
 

Kurier INPOST przesyłka do 10 kg: 
  - kwota zamówienia do 150 zł, cena: 15,99 zł + 2 zł przy płatności za pobraniem.
  - kwota zamówienia powyżej 150  zł - cena : 13,99zł, paczka pobraniowa 15,99 zł

POCZTA Polska Odbiór w Punkcie :
 - kwota zamówienia do 150 zł, cena : 11,99
 - kwota zamówienia powyżej 150 zł, cena: 0 zł,

 
Czas realizacji.

23. Termin realizacji zamówienia = czas sprowadzenia produktu do drogerii + czas realizacji zamówienia

- Czas sprowadzenia produkty - większość produktów oferowanych za pośrednictwem drogeri internetowej jest w na stanie magazynowym drogerii. W przypadku braku towaru w magazynie lub niewystarczającej jego ilości, czas sprowadzenia produktu do drogerii może wynieść do trzech dni roboczych.

- Czas realizacji zamówienia wynosi do pięciu dni roboczych licząc od dnia przyjęcia zamówienia.


Reklamacje i zwroty.

24. Klient jest zobowiązany przy odbiorze zamówienia do sprawdzenia opakowania przesyłki w obecności doręczyciela. Jeżeli opakowanie jest uszkodzone lub nosi ślady otwierania należy nie przyjmować przesyłki i sporządzić protokół szkody.
25. Po uiszczeniu opłaty zamawiający powinien również sprawdzić czy zawartość przesyłki jest zgodna z zamówieniem i czy towar jest nieuszkodzony.
26. Zwrot niewłaściwie wydanych produktów leczniczych lub wyrobów medycznych możliwy jest jedynie w oryginalnym, zamkniętym fabrycznie i nienaruszonym opakowaniu.
27. Reklamacje są rozpatrywane indywidualnie. Przed wysłaniem reklamacji lub odstąpienia od umowy należy najpierw wysłać wiadomość na adres biuro@sawa-dermo.pl lub skontaktować się telefonicznie pod numer 730414240
28. Zwrot produktów oraz odstąpienie od umowy możliwe jest w terminie 14 dni od dnia dostawy. Odsyłany towar musi być w stanie nienaruszonym ( oryginalne opakowanie, brak śladów użytkowania). Podstawą do rozpatrzenia reklamacji lub zwrotu jest przesłanie z towarem faktury lub paragonu zakupu.
29. Koszty zwrotu produktu ponosi Zamawiający. Sprzedający zwróci kupującemu koszty zwrotu towaru, jeśli konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę, przedsiębiorca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.
30. Reklamacje będą rozpatrywane w terminie 7 dni roboczych od otrzymania reklamowanego produktu. W przypadku uznania reklamacji nastąpi wymiana towaru lub zwrot zapłaconej kwoty na nr. konta bankowego podany przez Kupującego w ciągu 5 dni roboczych od dnia rozpatrzenia reklamacji.
31. Drogeria nie przyjmuje paczek wysłanych za pobraniem.
32. W przypadku istotnych rozbieżności pomiędzy aktualną ofertą Drogeri a prezentacją produktów na stronie www.sawa-dermo.pl Kupujący zostanie o tym fakcie powiadomiony telefonicznie lub drogą mailową. Informacje o produktach na stronie internetowej nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń wobec Sprzedającego.
33. Zdjęcia produktów mogą różnić się od oferowanych w sprzedaży w związku z wprowadzeniem nowych opakowań, zmian ilościowych zawartości oraz innych okoliczności niezależnych od ateki. Zdjęcia towarów umieszczone na stronie drogeri mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą się różnić od wyglądu towaru. Różnice w wyglądzie opakowania lub produktu, pomiędzy produktem na zdjęciu, a dostarczonym Kupującemu nie mogą być podstawą do reklamacji.

Postanowienia końcowe.

34. Drogeria nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe użycie produktów zakupionych na stronie www.sawa-dermo.pl
35. Oferty promocyjne są ograniczone ilościowo i czasowo.
36. W sprawach nieuregulowanych w powyższym regulaminie stosuje się odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego.
37. Akceptacja regulaminu oznacza jesdnocześnie akceptację polityki prywantości, która stanowi integralną częśc regulaminu.  

 

Projekt i wdrożenie: